Zakladateľ:

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Domov
O nás
Články
Predaj koní
Chov koní
Kalendár podujatí
Služby - cenník
Poľnovýroba
História
Štatúty PK
Inseminačno-reprodukčné centrum
Úrad plemennej knihy Lipican, Hucul, Shagya arab, Arabský plnokrvník
ONLINE PLEMENNÁ KNIHA
Zemský chov
Zverejnenie zmlúv verejného obstarávania
Nástenka
Kontakt
Vyhľadávanie:

Facebook

Počet prístupov:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes936
mod_vvisit_counterVčera3902
mod_vvisit_counterTento týždeň4838
mod_vvisit_counterMinulý týždeň24417
mod_vvisit_counterTento mesiac57007
mod_vvisit_counterMinulý mesiac125852
mod_vvisit_counterCelkovo5358975

On-line (posled. 20 minút): 45
Vaša IP: 54.226.55.151
,
Dnes je: 20. 02. 2018
Rezortné partnerské organizácie:

Závodisko Bratislava, š.p.

Lesy SR, š.p.

Plemenárske služby SR, š.p.

Agrokomplex – Národné výstavisko

Agroinštitút NITRA, š.p.

Partneri a sponzori JK pri NŽ Topoľčianky, š.p.:
KNOTT spol.s r.o. ARGUS MEDIA, a. s.
Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. Horse TV
EU PRESS, s.r.o. Vetis
Pivovary Topvar, a. s. Pneuservis GAJDOŠ
SIGI TRADE s.r.o. Agencja Jeździecka Anna i Artur Bober
Solčanka Ing. Dalibor Gregor - FOTOGREGOR
ACE Design spol. s r.o. ESSA - European Stade Studs
Baroquetrade AGRO TAMI, a.s.
PERI spol. s r.o. PROLI, spol. s r.o.
Chovateľsko-športové informácie:


Nové oldenburské plemenné žrebce v Národnom žrebčíne
Nové oldenburské plemenné žrebce v Národnom žrebčíneNárodný žrebčín „Topoľčianky“, š.p.
ponúka pre chovateľov koní na Slovensku
oldenburské žrebce Quinnus II a Lord Weingard.
Žrebce budú v sezóne 2018 pôsobiť v Inseminačno-reprodukčnom centre Národného žrebčína „Topoľčianky“, š.p.
 
Quinnus II
Trinásťročný hnedák Quinnus II je oldenburský žrebec športového typu, ktorý svoju kariéru začal s najlepším skokovým hodnotením v 30-dňovom teste v Münster-Handorfe z 23 zúčastnených žrebcov. Nasledovala športová kariéra a víťazstvá i umiestnenia na parkúrových pretekoch (aj medzinárodných) do 150 cm. Jeho pravý brat Quinnus I pôsobil ako plemenník v Žrebčinci Warendorf, a ďalšieho z bratov, Quinnus III, poznajú fanúšikovia medzinárodného parkúrového športu pod menom Tailormade Quinnus.
Zo športovo úspešných súrodencov môžeme tiež spomenúť Grand Prix drezúrneho valacha Santana (po Sandro Hit). Quinnus II je synom holštýnskeho žrebca Quidam´s Rubin (po Quidam de Revel), ktorý napriek svojmu krátkemu pôsobeniu v chove zavinenému skorým úhynom zanechal v chove skokových koní viac než výraznú stopu. Zo strany matky nesie Quinnus aj vďaka žrebcom Grannus, Weltmeister a Löwen As ďalšie preverené športové gény najvyššej akosti. Jeho sestry sú úspešné chovné kobyly: Larika je matkou troch körovaných žrebcov Alicante, Albatros a žrebca po Toulon, a tiež babkou körovaných žrebcov Bon Balou, Quidam’s Sun a Coeur de Caramel. La Lune dala kobylu Liza Minelli, úspešnú „T“ skokanku a víťazku Majstrovstiev sveta skokových koní v Lanakene v roku 2004 v kategórii päťročných. Ani Monikas Lady, ďalšia Quinnova sestra, sa v chove nestratila, pretože je matkou v medzinárodnom parkúrovom športe úspešnej kobyly Quidam’s Cherie (po Quidam’s Rubin). Quinnus II pochádza z cennej a preverenej trakénskej rodiny Masliebchen, z ktorej vzišlo tiež mnoho plemenníkov. Z tých najvýznamnejších môžeme menovať napr. žrebca Magister (úspešný drezúrny žrebec do Grand Prix), Malachit, Magnet, Maizauber („T“ drezúra) a Märchenstein. Pochádzajú z nej aj športové kone úspešné v najvyššom športe, ako sú Admirano a Maros (drezúra), Märchenspiel (všestrannosť) alebo C’est si bon a Goya S (parkúr). 
Quinnus II
 
Lord Weingard
5171 LORD WEINGARD je oldenburský žrebec po Lordanos z Weinland po Landadel. Tento svetlý ryšiak, narodený 30.3.2001 v majetku Gestüt Sprehe GmbH, Löningen-Benstrup, DEU je mimoriadne kvalitným žrebcom, a to na poli športovom i chovateľskom.
V roku 2003 bol prémiovaným žrebcom na oldenburskom körungu vo Vechte. V roku 2004 absolvoval na rovnakom mieste 30-dňový test s excelentným celkovým výsledkom (8,29) a obzvlášť vynikajúcim hodnotením za skok (8,63). V roku 2006 potom prišli prvé úspechy v „S“ parkúroch a účasť na Bundes šampionáte vo Warendorfe. Veľmi rýchlo sa dostal do medzinárodného parkúrového športu a v roku 2010 zbieral s Janom Sprehe úspechy v trojhviezdičkových „T“ parkúroch (okrem iného Offenburg, Saint Lô/FRA, Neumünster, Zuidlaren/NL a Gera).
Lord Weingard Lord Weingard
Aj v chove sa Lord Weingard už stihol presadiť a osvedčiť: jeho syn Lord Beckham bol v roku 2010 víťazom meklenburského körungu Redefinu a úspešne športuje na najvyššej úrovni. Jeho dcéra Charme, získala ocenenie Staatspramie a je matkou prémiovaného žrebca mníchovského körungu – Stargold. Najstaršie potomstvo Lorda Weingarda už dosiahlo úspechy v „T“ parkúroch a zabezpečilo tak svojmu otcovi 145 bodov v rámci odhadov plemenných hodnôt Nemeckej jazdeckej federácie. Jeho potomstvo sa vyznačuje ušľachtilosťou, výborným charakterom a preukázateľnou výkonnosťou. 
 
Viac informácií v sekcii „Inseminačno-reprodukčné centrum“.
Posledná úprava Utorok, 13 Február 2018
 
 
 
Výber jazyka:
Slovenčina
Aktuality:
Nový mesačník životný štýl a kôň - jazdectvo, dostihy v predaji !!!
Utorok, 26 December 2017
article thumbnail


 
 
 
© 2018 Národný žrebčín Topoľčianky, š.p.