Zakladateľ:

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Domov
O nás
Články
Predaj koní
Chov koní
Kalendár podujatí
Služby - cenník
Poľnovýroba
História
Štatúty PK
Inseminačno-reprodukčné centrum
Úrad plemennej knihy Lipican, Hucul, Shagya arab, Arabský plnokrvník
ONLINE PLEMENNÁ KNIHA
Zemský chov
Zverejnenie zmlúv verejného obstarávania
Nástenka
Kontakt
Vyhľadávanie:

Facebook

Počet prístupov:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes742
mod_vvisit_counterVčera942
mod_vvisit_counterTento týždeň8151
mod_vvisit_counterMinulý týždeň12706
mod_vvisit_counterTento mesiac38452
mod_vvisit_counterMinulý mesiac65790
mod_vvisit_counterCelkovo5478884

On-line (posled. 20 minút): 45
Vaša IP: 54.162.173.119
,
Dnes je: 22. 04. 2018
Rezortné partnerské organizácie:

Závodisko Bratislava, š.p.

Lesy SR, š.p.

Plemenárske služby SR, š.p.

Agrokomplex – Národné výstavisko

Agroinštitút NITRA, š.p.

Partneri a sponzori JK pri NŽ Topoľčianky, š.p.:
KNOTT spol.s r.o. Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.
Horse TV Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism
EU PRESS, s.r.o. Heineken
Vetis Pneuservis GAJDOŠ
SIGI TRADE s.r.o. Agencja Jeździecka Anna i Artur Bober
Solčanka Ing. Dalibor Gregor - FOTOGREGOR
ACE Design spol. s r.o. ESSA - European Stade Studs
Baroquetrade AGRO TAMI, a.s.
PERI spol. s r.o. PROLI, spol. s r.o.
Chovateľsko-športové informácie:

Domov
Tlačová konferencia ministra pôdohospodárstva v Topoľčiankach

Tlačová beseda ministra pôdohospodárstva v Topoľčiankach   V Národnom žrebčíne Topoľčianky, š. p., sa v piatok 7. novembra 2008 o 10,00 hodine uskutočnila výjazdová tlačová konferencia ministra pôdohospodárstva SR Stanislava Becíka. Hlavnou témou boli aktuálne problémy v poľnohospodárstve a  vyhodnotenie chovateľskej, turistickej a jazdeckej sezóny 2008.

    Za účasti viac ako tridsiatich akreditovaných novinárov, zástupcov printových i TV - médií v úvode minister predstavil Národný žrebčín a jeho poslanie v chove koní. Tlmočil posolstvo kráľovnej Alžbety II k slovenským poľnohospodárom, ku ktorým panovníčka vyjadrila úctu a podporu. 

Posledná úprava Streda, 12 November 2008
Čítať celý článok...
 
Oficiálna návšteva z vládnych kruhov

Pánovi premiérovi sa kone zapáčili    Posledný októbrový deň poctil Národný žrebčín Topoľčianky svojou návštevou predseda vlády Róbert Fico a traja súčasní ministri vlády – minister pôdohospodárstva Stanislav Becík, minister vnútra Róbert Kaliňák, minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny a ďalší hostia.  Absolvovali prehliadku stajní žrebčína v sprievode riaditeľa Ing. Michala Horného, PhD, ktorý ich oboznámil s takmer každým koňom a jazdcom Národného žrebčína a v skratke spomenul ich úspechy a výsledky.

Posledná úprava Štvrtok, 06 November 2008
Čítať celý článok...
 
Kráľovský lipican + video.

Kráľovský lipican

Lipican – kôň kráľov, kráľ koní – hovorieva sa a v týchto dňoch to platí dvojnásobne. Kráľovná Alžbeta II navštívila Slovinsko a Slovensko a v oboch krajinách dostala ako jeden zo symbolických darov koňa tohto plemena. Bola to však náhoda, pretože v období plánovania daru prezident Ivan Gašparovič ešte nevedel, že žrebčín Lipica chystá niečo podobné.

Ako milovníčka koní a zvierat vôbec, sa však týmto darom určite potešila. Britská kráľovná si na koňa občas sadne ešte dnes a s obľubou navštevuje jazdecké podujatia. Mala aj vlastné úspešné dostihové kone a dostihového manažéra.

Symbolicky jej koňa prišiel odovzdať priamo na štátny banket riaditeľ Národného žrebčína Ing. Michal Horný, PhD. Daroval jej aj album s umeleckými fotografiami tohto lipicana, ale aj iných koní, chovaných v žrebčíne.

Posledná úprava Streda, 08 Apríl 2009
Čítať celý článok...
 
Hubertus v Národnom žrebčíne Topoľčianky

Pána prezidenta viezol majster Slovenska v dvojzáprahoch, takže bol v dobrých rukách     Teplé lúče slnka svietili cez stromy posiate farebnými listami a už to naznačovalo, že hubertova jazda sa vydarí. Vo viac ako 80-ročnej histórii fungovania Národného žrebčína sa ich tu uskutočnilo mnoho. Boli to hubertusy jazdeckého klubu, hubertusy na objednávku rôznych spoločností a keďže Národný žrebčín je štátny podnik a má aj reprezentačné povinnosti, tak aj hubertusy pre predstaviteľov kultúrneho a spoločenského života.

   18. októbra 2008 sa konala Hubertová jazda, ktorú spoločne už piatykrát organizoval Národný žrebčín a Slovenská jazdecká federácia. Pozvaný bol každý záujemca s vlastným koňom, pre ktorého tu mal pripravené ustajnenie. Zišlo sa tu mnoho osobností z jazdeckého a kultúrneho života a najvzácnejšou návštevou bol pán prezident Ivan Gašparovič. Jeho hostiteľmi boli riaditeľ Národného žrebčína Michal Horný a predseda Slovenskej jazdeckej federácie Andrej Glatz. 

Posledná úprava Štvrtok, 06 November 2008
Čítať celý článok...
 
Kritérium mladých koní - parkúr

Výsledky:

Posledná úprava Štvrtok, 02 Október 2008
Čítať celý článok...
 
Slovenský voltížny pohár opäť v Topoľčiankach

Slovenský voltížny pohár opäť v Topoľčiankach   Národný žrebčín Topoľčianky usporiadal 6. septembra 2008  ďalšie kolo Slovenského voltížneho pohára. Tak ako každoročne, aj tento rok si dal organizátor záležať na zdarnom priebehu podujatia a nenechával nič na náhodu. Príjemné prostredie historických Topoľčianok a krásne slnečné počasie predznamenalo, že preteky budú prebiehať v pohodovej - športovej atmosfére.

  Do súťaží sa prihlásili sa kluby z Popradu Galaxia, Poprad Freestyle, JK Králiky, SOUp Šaľa, JK Lužianky, JK Duel Nitra ba dokonca cvičenci z Čiech a Ruska.

Posledná úprava Pondelok, 06 Október 2008
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 51 52 53 54 55 56 57 Dopredu > Koniec >>

Stránka 51 z 57
 
 
Výber jazyka:
Slovenčina
Aktuality:
Nový mesačník životný štýl a kôň - jazdectvo, dostihy v predaji !!!
Streda, 18 Apríl 2018
article thumbnail


 
 
 
© 2018 Národný žrebčín Topoľčianky, š.p.