Zakladateľ:

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Domov
O nás
Info o GDPR
Články
Predaj koní
Chov koní
Kalendár podujatí
Služby - cenník
Poľnovýroba
História
Štatúty PK
Inseminačno-reprodukčné centrum
Úrad plemennej knihy Lipican, Hucul, Shagya arab, Arabský plnokrvník
ONLINE PLEMENNÁ KNIHA
Zemský chov
Zverejnenie zmlúv verejného obstarávania
Nástenka
Kontakt
Vyhľadávanie:

Facebook

Počet prístupov:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes210
mod_vvisit_counterVčera2059
mod_vvisit_counterTento týždeň2269
mod_vvisit_counterMinulý týždeň80154
mod_vvisit_counterTento mesiac175677
mod_vvisit_counterMinulý mesiac58208
mod_vvisit_counterCelkovo6503948

On-line (posled. 20 minút): 40
Vaša IP: 34.235.143.190
,
Dnes je: 17. 06. 2019
Rezortné partnerské organizácie:

Závodisko Bratislava, š.p.

Lesy SR, š.p.

Plemenárske služby SR, š.p.

Agrokomplex – Národné výstavisko

Agroinštitút NITRA, š.p.

Partneri a sponzori JK pri NŽ Topoľčianky, š.p.:
KNOTT spol.s r.o. GRAND MAGAZINE
Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. Horse TV
Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism EU PRESS, s.r.o.
Heineken Vetis
TONAK a.s. Pneuservis GAJDOŠ
SIGI TRADE s.r.o. Agencja Jeździecka Anna i Artur Bober
Solčanka Ing. Dalibor Gregor - FOTOGREGOR
ACE Design spol. s r.o. ESSA - European Stade Studs
Baroquetrade AGRO TAMI, a.s.
PERI spol. s r.o. PROLI, spol. s r.o.


Drezúrny rebríček SJF 2018
Drezúrny rebríček SJF 2018Popredné miesta pre kone a jazdcov z Topoľčianok
  
Drezúrny šport na Slovensku zažíva v posledných rokoch veľký rozmach. Stúpa počet jazdcov, koní aj pretekov. Častejšie sledujeme zastúpenie Slovenska na medzinárodných pretekoch s výbornými výsledkami. Drezúrna komisia SJF pod vedením Ing. Michaely Hornej, PhD. celoročne zhromažďuje výsledky všetkých jazdcov a koní  riadne evidovaných na SJF v celoslovenskom drezúrnom rebríčku.  Pri stúpajúcom počte jazdeckých dvojíc rastie aj ich kvalita a tým silnie konkurencia. Pre mnohých jazdcov je to veľká motivácia zlepšovať sa a dosiahnuť čo najvyššie umiestnenie v drezúrnom rebríčku. Tí najlepší sú každoročne ocenení na drezúrnom Gala večery za prítomnosti najvyšších činovníkov Drezúrnej komisie a Slovenskej jazdeckej federácie. JK pri Národnom žrebčíne Topoľčianky má v tejto disciplíne evidovaných sedem jazdcov a 20 koní na rôznych úrovniach.
 
Kone a jazdci roka 2018
 
V kategórii „Kôň roka“ bolo zaradených 143 koní. Hneď v prvej šestke sa umiestnili štyri kone Národného žrebčína Topoľčianky. Svoje prvenstvo z roku 2017 obhájil lipicanský žrebec Conversano VI-47. Je to už 3-násobný držiteľ tohto titulu (2018, 2017, 2015), pričom v roku 2014 získal druhé miesto a v roku 2016 tretie. Na úrovni „T“ dosahuje vyrovnané výsledky s dobrými hodnoteniami od rozhodcov.  Počas jeho doterajšej kariéry získal všetky cenné kovy z Majstrovstiev SR (zlato 2017, striebro 2018, 2016, bronz 2014). Tento rok absolvoval 28 štartov na úrovni „ST-T“, z toho 10 krát zvíťazil, 8 krát skončil druhý a 6 krát tretí.
 
Druhé miesto získal opäť kôň z chovu Národného žrebčína, lipicanský žrebec Siglavy XI-14. Oproti minulému roku, kedy obsadil 4.miesto, je to pre neho posun vpred. Tento rok štartoval už na úrovni „TT“ s výbornými výsledkami. Počas svojej kariéry získal 3 bronzové medaile na majstrovstvách SR. Oba tieto kone pripravuje Kristína Flaková z Národného žrebčína Topoľčianky, ktorá zvíťazila v rebríčku najlepších drezúrnych jazdcov v kategórii „senior“. Stala sa už štvornásobnou držiteľkou tohto titulu.
 
Na piatom mieste v rebríčku najlepších drezúrnych koní sa umiestnil 7 ročný žrebec plemena slovenský teplokrvník Forever. V porovnaní s minulou sezónou si polepšil o dve priečky. Tento perspektívny kôň už dosiahol úroveň „T“. Premiéru mal priamo na majstrovstvách SR a obsadil pekné piate miesto. Minulý rok získal zlatú medailu v kategórii 6 ročných koní. V tejto sezóne zaznamenal 13 štartov na úrovni „ST“, 4 krát zvíťazil, 2 krát bol druhý a 3 krát bol tretí. Sú to zároveň úspechy aj jeho jazdkyne Michaely Hornej. Medzi najlepšími drezúrnymi jazdcami obsadila 3.miesto čo je zlepšenie o tri pozície v porovnaní so sezónou 2017.
 
Ďalším perspektívnym lipicanským žrebcom je len 6 ročný vraník Conversano XIII-47. V rebríčku najlepších drezúrnych koní obsadil šieste miesto. Na majstrovstvách  Západoslovenskej oblasti získal v seniorskej kategórii zlatú medailu. Počas sezóny absolvoval 37 štartov, prevažne na úrovni „S-ST“. Desať krát bol víťazom, tri krát obsadil druhé miesto a deväť krát tretie. Jeho jazdcom je Peter Vančo, ktorý v rebríčku najlepších drezúrnych jazdcov získal 4.miesto. O tejto talentovanej dvojici budeme v budúcnosti počuť ešte veľa pozitívneho.
 
Drezúrne oddelenie JK pri NŽ Topoľčianky trénuje vynikajúci drezúrny jazdec a tréner Gyula Dallos, čo sa rozhodne prejavilo celkovým zvýšením kvality prípravy koní a jazdcov. V záujme pozdvihnutia drezúrneho športu na Slovensku Národný žrebčín v spolupráci so Slovenskou jazdeckou federáciou organizuje drezúrne sústredenia s pánom Dallosom už od roku 2011. Tréningy sú otvorené pre všetkých drezúrnych jazdcov na Slovensku, ktorí aktívne pretekajú na úrovni „L“ a vyššie a samozrejme  sú bezplatne dostupné pre divákov. Pevne veríme, že v tejto plodnej spolupráci sa bude pokračovať aj v budúcnosti.
 
Národný žrebčín je zároveň dlhoročným organizátorom Majstrovstiev SR v drezúre. Na podporu rozvoja tejto jazdeckej disciplíny ročne pripraví dve trojdňové podujatia. Vypísané súťaže sú otvorené pre všetky kategórie, na úrovniach od Z až po TT, vrátane úloh pre mladé kone. Účasť na pretekoch sa pohybuje okolo 80 koní a 60 jazdcov, čo je na každý deň vyše 100 štartov. Pravidelne prichádzajú aj jazdci zo zahraničia, predovšetkým z Maďarska, Čiech, Rakúska, Chorvátska alebo aj Nemecka. Takéto drezúrne preteky vytvárajú vysokú konkurenciu pre jazdecké dvojice, dávajú priestor jazdcom na zlepšovanie sa, poskytujú im možnosť získavať skúsenosti a celkovo prispievajú k zvýšeniu kvality drezúrneho športu.
Text: NŽT
Posledná úprava Utorok, 11 December 2018
 
 
 
Aktuality:
Publikácie Národného žrebčína Topoľčianky, š.p.
Streda, 11 Júl 2018
article thumbnail


Celofarebná publikácia vydaná k príležitosti 90 - teho vý [ ... ]


Za lipicány po hřebčínech Evropy
Utorok, 23 Október 2018
article thumbnail


Ponúkame Vám novú celofarebnú fotografickú publikáciu, kt [ ... ]


90-te výročie založenia NŽ Topoľčianky - VIDEO
Streda, 11 Júl 2018
article thumbnail

90-te výročie založenia NŽ Topoľčianky - VIDEO  
2011/oslava_90/video/90.r_nzt [ ... ]


Nový mesačník životný štýl a kôň - jazdectvo, dostihy v predaji !!!
Piatok, 27 Júl 2018
article thumbnail


Celofarebná fotografická publikácia - FEI WORLD DRIVING CHAMPIONSHIP FOR PAIRS 2013 TOPOLCIANKY - SLOVAKIA
Streda, 11 Júl 2018
article thumbnail


Kalendár 2019
Piatok, 30 November 2018
article thumbnail

Ponúkame Vám aktuálny celofarebný visiaci kalendár na rok 2019 s [ ... ]


SVADBA – SVADOBNÝ KOČ NA OBJEDNÁVKU
Streda, 11 Júl 2018
article thumbnail

V cene je zahrnutá 1 hodina jazdy kočom, za každú začatú hodinu sa ú [ ... ]


Darčeková poukážka na jazdu dvojzáprahom
Streda, 11 Júl 2018
article thumbnail

  Teraz môžete darovať formou poukážky priateľom a známym mož [ ... ]


 
 
 
© 2019 Národný žrebčín Topoľčianky, š.p.