Zakladateľ:

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Domov
O nás
Články
Predaj koní
Chov koní
Kalendár podujatí
Služby - cenník
Poľnovýroba
História
Štatúty PK
Inseminačno-reprodukčné centrum
Úrad plemennej knihy Lipican, Hucul, Shagya arab, Arabský plnokrvník
ONLINE PLEMENNÁ KNIHA
Zemský chov
Zverejnenie zmlúv verejného obstarávania
Nástenka
Kontakt
Vyhľadávanie:

Facebook

Počet prístupov:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes2799
mod_vvisit_counterVčera4158
mod_vvisit_counterTento týždeň2799
mod_vvisit_counterMinulý týždeň24417
mod_vvisit_counterTento mesiac54968
mod_vvisit_counterMinulý mesiac125852
mod_vvisit_counterCelkovo5356936

On-line (posled. 20 minút): 70
Vaša IP: 54.226.33.117
,
Dnes je: 19. 02. 2018
Rezortné partnerské organizácie:

Závodisko Bratislava, š.p.

Lesy SR, š.p.

Plemenárske služby SR, š.p.

Agrokomplex – Národné výstavisko

Agroinštitút NITRA, š.p.

Partneri a sponzori JK pri NŽ Topoľčianky, š.p.:
KNOTT spol.s r.o. ARGUS MEDIA, a. s.
Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. Horse TV
EU PRESS, s.r.o. Vetis
Pivovary Topvar, a. s. Pneuservis GAJDOŠ
SIGI TRADE s.r.o. Agencja Jeździecka Anna i Artur Bober
Solčanka Ing. Dalibor Gregor - FOTOGREGOR
ACE Design spol. s r.o. ESSA - European Stade Studs
Baroquetrade AGRO TAMI, a.s.
PERI spol. s r.o. PROLI, spol. s r.o.
Chovateľsko-športové informácie:


Fantagíra ukončila športovú kariéru
Fantagíra ukončila športovú kariéruFantagíra sa narodila v roku 1999 v Národnom žrebčíne Topoľčianky. Je to mohutná tmavá hnedka po Scampolo z matky po Furioso  I. Fanta – ako ju deti s voltížneho oddelenia volajú – má neuveriteľne dobrácku povahu  s veľkým srdcom na správnom mieste, čo ju predurčilo na športovú kariéru voltížneho koňa. Odjakživa bola miláčikom všetkých generácií detí , ktoré počas svojej dlhej kariéry priviedla do sveta koní. Reprezentovala  Národný žrebčín na mnohých domácich pretekoch a samozrejme aj Slovenskú republiku na medzinárodnej úrovni. Je niekoľkonásobnou držiteľkou titulu kôň roka v rámci vyhodnotenia Slovenského voltížneho pohára.
 
Do výcvikového centra Národného žrebčína prišla ako trojročná. Po absolvovaní základného výcviku bola zaradená do voltížneho oddelenia, kde sa pomaly začala profilovať na veľmi úspešného športového koňa so sľubnou budúcnosťou v tejto disciplíne. Základy voltížnej práce dostala ešte od vtedajšej lonžérky Aleny Matúškovej. Po jej odchode v roku 2005 prevzal voltížne oddelenie Boris Kodak, ktorý naplno rozvinul Fantagírin talent. Už v roku 2007 absolvovala prvé medzinárodné CVI v Brne v kategórii juniorská skupina a obsadila krásne 7.miesto. Splnila kvalifikačné kritériá na Majstrovstvá Európy a v roku 2008 sa do Brna vrátila na svoj prvý štart na Európskom šampionáte. Odvtedy sa každoročne zúčastňovala medzinárodných pretekov CVI a jej spoľahlivosť a kvalitný rovnomerný cval nezostali bez povšimnutia zahraničných pretekárov. Záujem cvičiť na jej chrbte prejavili cvičenci z Rakúska, Švajčiarska, Ruska, Francúzka, Belgicka a Talianska. S našimi cvičencami sa zúčastnila ME v Pezinku (SVK), Ebreichsdorfe (AUT) a Kaposváry (HUN) v kategórii jednotlivcov aj dvojíc. V roku 2012 na ME v Pezinku na nej odcvičil aj slovenský reprezentant Adam Lukáč, vtedajší cvičenec za SOUP Šaľa pod vedením pani Majdlenovej. Ich kôň sa zranil a v rámci zachovania slovenskej reprezentácie a šance na dobrý výsledok bola Fantagíra ideálnym náhradníkom. Vybojovali vtedy krásne 4.miesto. V roku 2015 sa zúčastnila Majstrovstiev sveta v holandskom Ermele v kategórii dvojica s Nikol Švajčíkovou a Dianou Antalíkovou. Žiaľ brány na MS vo francúzskom  Le Mans v roku 2016 v kategórii skupina zostali pre Fantagíru zatvorené aj napriek splnenej kvalifikácii. Pretrvávajúce zdravotné problémy, ktoré sa aj napriek liečbe a kľudovému režimu stále vracali, boli cvičenci z JK pri NŽ Topoľčianky nútení štartovať na náhradnom koni z Čiech. Tieto okolnosti definitívne rozhodli, že je čas aby si Fantagíra išla užívať zaslúžený oddych na rozsiahlych pasienkoch Národného žrebčína. Veríme, že jej potomkovia budú aspoň spolovice tak dobrí ako ona sama. 
 
Fantagíra, ĎAKUJEME za tie krásne roky plné úspechov a za dôstojnú reprezentáciu Národného žrebčína a Slovenska. 
Posledná úprava Piatok, 25 November 2016
 
 
 
Výber jazyka:
Slovenčina
Aktuality:
Nový mesačník životný štýl a kôň - jazdectvo, dostihy v predaji !!!
Utorok, 26 December 2017
article thumbnail


 
 
 
© 2018 Národný žrebčín Topoľčianky, š.p.