Zakladateľ:

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Domov
O nás
Články
Predaj koní
Chov koní
Kalendár podujatí
Služby - cenník
Poľnovýroba
História
Štatúty PK
Inseminačno-reprodukčné centrum
Úrad plemennej knihy Lipican, Hucul, Shagya arab, Arabský plnokrvník
ONLINE PLEMENNÁ KNIHA
Zemský chov
Zverejnenie zmlúv verejného obstarávania
Nástenka
Kontakt
Vyhľadávanie:

Facebook

Počet prístupov:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1778
mod_vvisit_counterVčera3902
mod_vvisit_counterTento týždeň5680
mod_vvisit_counterMinulý týždeň24417
mod_vvisit_counterTento mesiac57849
mod_vvisit_counterMinulý mesiac125852
mod_vvisit_counterCelkovo5359817

On-line (posled. 20 minút): 56
Vaša IP: 54.83.66.51
,
Dnes je: 20. 02. 2018
Rezortné partnerské organizácie:

Závodisko Bratislava, š.p.

Lesy SR, š.p.

Plemenárske služby SR, š.p.

Agrokomplex – Národné výstavisko

Agroinštitút NITRA, š.p.

Partneri a sponzori JK pri NŽ Topoľčianky, š.p.:
KNOTT spol.s r.o. ARGUS MEDIA, a. s.
Mercedes-Benz Slovakia s.r.o. Horse TV
EU PRESS, s.r.o. Vetis
Pivovary Topvar, a. s. Pneuservis GAJDOŠ
SIGI TRADE s.r.o. Agencja Jeździecka Anna i Artur Bober
Solčanka Ing. Dalibor Gregor - FOTOGREGOR
ACE Design spol. s r.o. ESSA - European Stade Studs
Baroquetrade AGRO TAMI, a.s.
PERI spol. s r.o. PROLI, spol. s r.o.
Chovateľsko-športové informácie:


Rozlúčka s letom v Národnom žrebčíne Topoľčianky
Rozlúčka s letom v Národnom žrebčíne TopoľčiankyNárodný žrebčín š.p. sa stal súčasťou projektu s názvom „Rozlúčka s letom v Topoľčiankach“. Ide už o tretí ročník akcie o ktorej veríme, že sa z nej stane dlhoročná tradícia. Rozlúčka s letom prebiehala v dňoch od 29.augusta do 1.septembra 2017. Okrem Národného žrebčína sa zapojili aj Vinárske závody Château Topoľčianky a Zámok Topoľčianky.
  
Príjemné slnečné počasie prilákalo do areálu Národného žrebčína takmer 2000 návštevníkov. Od 10tej hodiny ráno až do piatej podvečer bol pre návštevníkov pripravený bohatý program. V rámci individuálnych prehliadok si mali možnosť prezrieť historickú jazdiareň s piatimi vzácnymi plemenami koní - lipican, arabský plnokrvník, shagya-arab, hucul a slovenský teplokrvník.
 
Z pohodlia tribún mohli návštevníci sledovať verejné tréningy jednotlivých jazdeckých disciplín – voltíž, záprahy, parkúr a samozrejme tréning ušľachtilých lipicanov z klasickej topoľčianskej školy. Veľký záujem bol aj o „Kočiar pre Sissi“. Návštevníci naplno využili možnosť romantickej vyhliadkovej jazdy zámockým parkom v pohodlných kočoch ťahanými obľúbenými koňmi kráľovnej Sissi - lipicanmi. Nezabudli sme ani na tých najmenších. Mali možnosť vyšantiť sa na kolotočoch, skákacích hradoch, nafukovacích šmýkačkách a pod.
 
Súčasťou „Rozlúčky s letom“ boli tento rok aj medzinárodné vytrvalostné preteky a Majstrovstvá SR vo vytrvalosti, ktoré usporiadal v priestoroch dostihovej dráhy jazdecký klub Monty Ranč v spolupráci s Národným žrebčínom Topoľčianky. V piatok 1.9. prebiehalo naskladnenie koní a prvé veterinárne kontroly. Štarty jednotlivých súťaží boli rozdelené podľa obtiažnosti na oba víkendové dni. V sobotu si návštevníci mohli na dostihovej dráhe prezrieť expozíciu klubu vojenskej histórie „Pressburg“. Bola to prezentácia pri príležitosti 73.výročia SNP, kde si záujemci mohli prehliadnuť techniku, výstroje a výzbroje armád bojujúcich v druhej svetovej vojne. O 18.00 hodine začal galaprogram, ktorého súčasťou boli vystúpenia sokoliarov z Bojníc AQUILA, reprezentačný dvojzáprah Národného žrebčína, večerná ohňová show, zaspievala talentovaná speváčka Tereza Králiková a tiež ľudová kapela Poľuvská muzika.
 
„Rozlúčka s letom“ sa stretáva s čoraz väčším záujmom verejnosti. Národný žrebčín svojou činnosťou dbá na zachovávanie tradícií, čo v dnešnom modernom svete nie je jednoduchá úloha. Chovom tradičných plemien koní a vyznávaním tradičných hodnôt s tým spojených sa snaží edukačne pôsobiť na mladé generácie, aby nezabudli na skutočný význam tých pravých tradícií.
 
Veríme, že každým rokom privítame viac a viac záujemcov v našich priestoroch.
Posledná úprava Pondelok, 11 September 2017
 
 
 
Výber jazyka:
Slovenčina
Aktuality:
Nový mesačník životný štýl a kôň - jazdectvo, dostihy v predaji !!!
Utorok, 26 December 2017
article thumbnail


 
 
 
© 2018 Národný žrebčín Topoľčianky, š.p.