Zaujímavosti

NÁRODNÝ ŽREBČÍN TOPOĽČIANKY 1921 - 2021

Kniha k 100. výročiu

Ponúkame Vám novú celofarebnú publikáciu, ktorá vznikla pri príležitosti 100-ho výročia založenia Národného žrebčína "Topoľčianky" š.p. Je venovaná histórii chovu, významným koňom a  výnimočným osobnostiam, ktoré žrebčínu pomohli vyrásť, ktoré ho posunuli a viedli jeho smerovanie. Obsahuje množstvo fotografickej dokumentácie, z ktorej mnohé zábery neboli doteraz publikované.

Túto knihu si môžete objednať v Národnom žrebčíne "Topoľčianky" š.p. na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. za cenu 12,- Eur. 

 

Za lipicány po hřebčínech Evropy


Ponúkame Vám novú celofarebnú fotografickú publikáciu, ktorá vznikla počas expedície českého fotografa Dalibora Gregora naprieč európskymi žrebčínmi, kde chovajú lipicana, jedno z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe. Spoznáte ich charakter, historický vývoj, výcvik a podmienky ich chovu.

Túto knihu si môžete objednať v Národnom žrebčíne „Topoľčianky š.p. na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. za cenu 25,- Eur.

Za lipicány po hřebčínech Evropy

Publikácie Národného žrebčína Topoľčianky, š.p.

Kniha Lipican a záprahy, Národný žrebčín Topoľčianky II.

 

 

kniha.jpg
Lipican, ktorého chov v Národnom žrebčíne Topoľčianky má dlhú tradíciu, predovšetkým z hľadiska uplatnenia v záprahovom športe, je zmapovaný v novej vydanej publikácii: Lipican a záprahy, ktorej autormi sú: Michal Horný – Martina Krajčírová. Táto publikácia je trojjazyčná (v slovenčine, nemčine a angličtine). Na 133 stranách sa zoznámite s chovom tohto najstaršieho kultúrneho plemena Európy, s jeho testáciou v záprahovom športe a klasickej jazdeckej topoľčianskej škole. Približuje nielen súčasne dianie ale aj históriu chovu plemena v Topoľčiankach. Kniha by nemala chýbať vo Vašej hipologickej knižnici. Kniha je bohato ilustrovaná množstvom farebných, ale aj archívnych fotografií, ktoré majú v tejto publikácii premiéru. Vhodná je tiež ako darček.

Cena: 12,- EUR s DPH

 


 

Národný žrebčín Vám ponúka II. diel knihy o Národnom žrebčíne Topoľčianky (plnofarebná), kriedový papier.
Autori: Michal Horný – Martina Krajčírová
Cena:  14,- EUR s DPH

 

 


 Všetky publikácie si môžete objednať na e-mailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

prípadne na adrese žrebčína:

 

 

Martausová Bohuslava
Oddelenie marketingu
Národný žrebčín Topoľčianky, š.p.
Parková 13
951 93 Topoľčianky

Darčeková poukážka na jazdu dvojzáprahom

 
Darčeková poukážka na jazdu dvojzáprahom
Teraz môžete darovať formou poukážky priateľom a známym možnosť vychutnať si prostredie zámockého parku z koča ťahaného lipicanmi. Cena poukážky je 50 € a platí pre 45-minútovú jazdu dvojzáprahom. Maximálny počet miest v koči je 4.  Jazdu si držiteľ poukážky objedná minimálne 2 pracovné dni vopred prostredníctvom kontaktov uvedených na poukážke. Platnosť poukážky končí 30. novembra príslušného roka. Od 1. decembra sa začínajú predávať poukážky na ďalší rok. Poukážky si môžete zakúpiť osobne v NŽ Topoľčianky v pracovných dňoch od 7:00 do 15:00, prípadne si ich objednať elektronickou poštou: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

90-te výročie založenia NŽ Topoľčianky - VIDEO

90-te výročie založenia NŽ Topoľčianky - VIDEO
 
  
90-te výročie založenia NŽ Topoľčianky - VIDEO